Wczytuję dane...
Kod producenta: 7329
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godziny
 • Rekomendowany wiek:: 

  8+

 • Producent:: 

  GIGO

 • Ilość elementów.:: 

  168 el.

 • Wymiary opakowania:: 

  37 x 29 x 8 cm.

 • Wykonane z: : 

  plastik

 • Rodzaj opakowania: 

  kartonowe pudełko

Czy wiesz, że pierwszy zestaw naukowy stworzono w 1900 roku. Nosił wtedy nazwę "Podstawy mechaniki dla początkujących.Od tego casu zestawy ciągle ulepszano. Dzisiaj stanowią one odzwiercieldlenie najnowszej myśli technicznej naszych czasów.

Opierając się na najnowszych nowinkach technicznych, te naukowo-poznawcze zestawy GIGO dają dziecku jedyną w swoim rodzaju możliwość zapoznania się z głównymi zasadami działania baterii słonecznej czy pilota do telewizora. Uczą także, jak pozyskać energię elektryczną za pomocą wiatru oraz jak woda pod ciśnieniem jest w stanie wprawiać w ruch lub je przesuwać.

Dzieki zabawie zestawem naukowym dziecko może poczuć się jak dorosły. Wszystkie modele z serii naukowo poznawczej działają naprawdę i opierają się na tych samych zasadach co prawdziwe urządzenia. Nauka techniki poprzez zabawę oraz prezentowanie realnych przykładów pomoże dziecku zaangażować się w proces tworzenia świata.

 

Zestaw naukowy GIGO 7329 Siła elastyczności

Idealna zabawka dla małych naukowców! Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Możliwość zrobienia 11 różnych modeli.

Wszystkie modele z tego zestawu to konstrukcje mechaniczne, które można ręcznie wprawić w ruch. Aby wprawić model w ruch musimy najpierw zgromadzić pewną ilość energii, powstałej poprzez naciągnięcie paska lub gumy. Pierwsze dwa modele to jojo i bączek. Wystarczy trochę praktyki, aby dziecko nauczyło się je kontrolować. Dzieci mogą urządzać konkursy w posługiwaniu się bączkiem i jojo. Kolorowe papierowe elementy pomogą ozdobić modele. Instrukcja przedstawia szczegołowe informacje na temat montażu oraz opisuje pokrotce pojęcie sprężystości, a także historię odkrycia gumy. Proces przekształcenia mocy elastyczności w ruch został opisany w prosty i przejrzysty sposob. Zestaw przyczynia się do ogolnego rozwoju dziecka oraz pomaga mu zapoznać się z podstawami fizyki.

 

Google+